Harmonogram rozgrywek

 

Diecezjalne rozgrywki halowej piłki nożnej ministrantów

Rozgrywki piłki halowej ministrantów obejmują trzy kategorie wiekowe:
     I. Szkoła podstawowa
     II. Szkoła gimnazjalna
     III. Szkoła ponadgimnazjalna


     Eliminacje dekanalne powinny odbyć się do Adwentu 2016 r., natomiast eliminacje rejonowe powinny zostać rozegrane w takim terminie by umożliwić ministrantom udział w finale diecezjalnym (18.03.2017 r.). Za eliminacje w dekanatach odpowiedzialni są Dekanalni Duszpasterze Służby Liturgicznej. Dalsze eliminacje (rejonowe) zostaną przeprowadzone w następujących grupach (rejonach):
Rejon I – Pułtusk – dekanaty: Pułtusk, Maków Mazowiecki, Raciąż, Dzierzgowo, Ciechanów Wschód, Ciechanów Zachód, Przasnysz
Rejon II – Dobrzyń nad Wisłą – dekanaty: Dobrzyń nad Wisłą, Gostynin, Płock Wschód, Płock Zachód, Gąbin, Bielsk
Rejon III – Bodzanów– dekanaty: Bodzanów, Wyszogród, Zakroczym, Płońsk, Nasielsk, Serock
Rejon IV – Tłuchowo – dekanaty: Tłuchowo, Żuromin, Mława, Strzegowo, Sierpc, Dobrzyń nad Drwęcą, Rypin
    Z etapu dekanalnego do rejonowego przechodzi tylko drużyna, czyli ta, która zajęła pierwsze miejsce w rozgrywkach dekanalnych. Za organizację etapu rejonowego odpowiadają Dekanalni Duszpasterze Służby Liturgicznej z dekanatów wymienionych na 1 miejscu. Do finału diecezjalnego, z każdego rejonu awansują po 2 drużyny, z każdej z 3 kategorii wiekowych.
    Zaraz po zakończeniu eliminacji rejonowych proszę o zgłoszenie zwycięzców tej fazy kwalifikacji do Diecezjalnego Koordynatora ds. spotu SL na adres e-mail.
   Finał diecezjalny odbędzie się w dniu 18 marca 2017 r. w Płońsku. Zwycięskie drużyny z każdej kategorii wezmą udział w finałach Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej w Piłce Nożnej Halowej w dniach 1-2 maja 2017 roku (miejsce zostanie podane w połowie listopada tego roku).
   Proszę mieć na uwadze, że na każdym z etapów udział w rozgrywkach może się wiązać z koniecznością uiszczeniem opłaty (wpisowe) by pokryć koszt organizacji. Już dziś mogę poinformować, że koszt udział w finale diecezjalnym wyniesie 50 zł za jedną drużynę.
Każdy ministrant biorący udział w rozgrywkach koniecznie musi posiadać legitymację ministrancką oraz legitymację szkolną/dowód osobisty/inny dokument tożsamości. Niespełnienie tego warunku należy traktować jako okoliczność dyskwalifikującą danego uczestnika.
    Wszelkie pytania, wątpliwości czy sprawy trudne proszę kierować bezpośrednio do mnie, pod adres e-mailowy bądź telefonicznie.

Ks. Dawid Witkowski
Koordynator ds. sportu SL