Harmonogram rozgrywek 2018

   Diecezjalne rozgrywki halowej piłki nożnej ministrantów

 

 

 Rozgrywki piłki halowej ministrantów obejmują trzy kategorie wiekowe:

I.    Szkoła podstawowa

II.   Szkoła gimnazjalna

III.  Szkoła ponadgimnazjalna

 Klasa VII gra w gim, liczy się data urodzenia.

Eliminacje dekanalne powinny odbyć się do Adwentu 2017 r., natomiast eliminacje rejonowe powinny zostać rozegrane w takim terminie by umożliwić ministrantom udział w finale diecezjalnym (07.04.2018 r.). Za eliminacje w dekanatach odpowiedzialni są Dekanalni Duszpasterze Służby Liturgicznej. Dalsze eliminacje (rejonowe) zostaną przeprowadzone w następujących grupach (rejonach):

Rejon I – Maków Maz. – dekanaty: Maków Mazowiecki, Raciąż, Dzierzgowo, Ciechanów Wschód, Ciechanów Zachód, Przasnysz, Pułtusk

Rejon II – Gostynin – dekanaty: Gostynin, Płock Wschód, Płock Zachód, Gąbin, Bielsk, Dobrzyń nad Wisłą

Rejon III – Wyszogród – dekanaty: Wyszogród, Zakroczym, Płońsk, Nasielsk, Serock, Bodzanów

Rejon IV – Żuromin – dekanaty: Żuromin, Mława, Strzegowo, Sierpc, Dobrzyń nad Drwęcą, Rypin, Tłuchowo

Z etapu dekanalnego do rejonowego przechodzi tylko drużyna, czyli ta, która zajęła pierwsze miejsce w rozgrywkach dekanalnych. Za organizację etapu rejonowego odpowiadają Dekanalni Duszpasterze Służby Liturgicznej z dekanatów wymienionych na 1 miejscu. Do finału diecezjalnego, z każdego rejonu awansują po 2 drużyny, z każdej z 3 kategorii wiekowych.

 

Zaraz po zakończeniu eliminacji rejonowych proszę o zgłoszenie zwycięzców tej fazy kwalifikacji do Diecezjalnego Koordynatora ds. spotu Służby Liturgicznej na adres e-mail: xwitkowski@interia.pl.

 

Finał diecezjalny odbędzie się w dniu 7 kwietnia 2018 r. w Płońsku. Zwycięskie drużyny z każdej kategorii wezmą udział w finałach Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej w Piłce Nożnej Halowej w dniach 1-2 maja 2017 roku w Rzeszowie

 

Proszę mieć na uwadze, że na każdym z etapów udział w rozgrywkach może się wiązać z koniecznością uiszczeniem opłaty (wpisowe) by pokryć koszt organizacji. Już dziś mogę poinformować, że koszt udział w finale diecezjalnym wyniesie 100 zł za jedną drużynę.


Każdy ministrant biorący udział w rozgrywkach koniecznie musi posiadać legitymację ministrancką oraz legitymację szkolną/dowód osobisty/inny dokument tożsamości. Niespełnienie tego warunku należy traktować jako okoliczność dyskwalifikującą danego uczestnika.

 

Wszelkie pytania, wątpliwości czy sprawy trudne proszę kierować bezpośrednio do mnie, pod adres e-mailowy (xwitkowski@interia.pl) bądź telefonicznie (501 241 302).

 

Ks. Dawid Witkowski

  Koordynator ds. sportu DSLDP