POZNAŃ 2017

   IDŹCIE I GŁOŚCIE

   Spotkania ewangelizacyjne w kościołach Poznania, marsz z Jezusem oraz koncert zespołu 2Tm 2,3 – to wydarzenia, które złożyły się na VII Ogólnopolską Pielgrzymkę Ministrantów i Lektorów, która w tym roku odbyła się w Poznaniu 17 czerwca.

 Celem pielgrzymki było budowanie wspólnoty wśród ministrantów. Ogólnopolskie spotkanie ministrantów rozpoczęło się od nawiedzenia wybranych kościołów w centrum stolicy Wielkopolski. Następnie wszystkie przybyłe grupy, w tym 20 osobowa grupa z diecezji płockiej, spotkali się w poznańskiej farze, skąd wyruszyli w marszu z Jezusem do bazyliki archikatedralnej. Uczestnicy przeszli w procesji eucharystycznej, która była zarówno aktem kultu, jak i świadectwem wiary wobec przypadkowo spotkanych na ulicach osób.

Centralnym punktem spotkania była Msza św. sprawowana m.in. przez abpa Józefa Górzyńskiego, metropolitę warmińskiego Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Ministrantów, biskupa Adama Bałabucha, przewodniczącego Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, oraz bpa Damiana Bryla, biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej.
 
Na zakończenie pielgrzymki uczestnicy wysłuchali świadectwa Roberta „Litzy” Friedricha, założyciela „Arki Noego” i twórcy Luxtorpedy, oraz wzięli udział w koncercie zespołu 2Tm 2,3.
 
W drodze powrotnej odwiedziliśmy ośrodek duszpasterski na Polach Lednickich, gród piastowski na Ostrowie Lednickim oraz katedrę gnieźnieńską.